Így hazudnak:

Naponta sulykolják belénk, milyen jó sorunk van, milyen kiváló helyzetben vagyunk. (Vajon miért?)

Ennek egyik kirívó példája a média alábbi jelentése: Magyarországnak kiváló lehetőségei vannak az elkövetkező években, hogy vezető szerephez jusson a régióban - hangsúlyozta búcsúbeszédében Thomas Robertson, az Egyesült Államok budapesti nagykövetségének távozó ügyvivője a magyarországi Amerikai Kereskedelmi Kamara (AmCham) szerdai üzleti ebédjén. Thomas Robertson elmondta, hogy Magyarország eddigi gazdasági sikertörténete részben az AmCham-tagok itteni befektetéseinek köszönhető. Az új amerikai nagykövet, Nancy Brinker Goodman szeptember közepén érkezik Budapestre.

(Hírügynökségi jelentés, 2001. aug. 22.)

Az igazság evvel szemben:
  1. Az MNB tájékoztatása szerint ez év júniusában az ország tulajdonosi hitelek nélküli nettó devizaadóssága 4,6 milliárd euró volt, szemben a május végi 4,3 milliárd euróval. Az ország bruttó devizaadóssága - szintén tulajdonosi hitelek nélkül - 2001. júniusában 29,8 milliárd euróra rúgott, szemben a május végi 28,9 milliárd euróval.,
  2. Az év első öt hónapjában Magyarországon a népesség természetes* fogyása 3,4 ezreléket tett ki. (Nem lehet tudni, mennyi lenne a fogyás, ha a bevándorolt idegeneket leszámítanánk.) (KSH)
  3. A magyar lakosság születéskor várható élettartama messze elmarad az európai uniós, de még a környező kelet-európai átlagoktól is. Bár a magyarországi legfőbb halálokok ugyanazok, mint a fejlettebb országoké - szív- és érrendszerei betegségek, a daganatos elváltozások, szélütés -, nálunk ezekben a megbetegedésekben szenvedők lényegesen korábban halnak meg. Magyarországon szívinfarktusban háromszor, szélütésben kétszer annyi ember hal meg évente, mint az Európai Unió más országaiban. A rosszindulatú daganatos megbetegedések tekintetében is messze meghaladjuk az európai átlagot. Férfiaknál a tüdő-, nőknél pedig az emlőrák vezeti a listát. Az elmúlt harminc évben csaknem 30-szor több volt az alkoholos májzsugorban elhunytak száma. (KSH)
  4. Itthon nőnek a leglassabban a fizetések. Míg 1993-ban Szlovéniát még Magyarország követte az átlagkeresetek nagyságát telkintve, addig 2000-re Szlovénia mellett Lengyelország, Csehország és Horvátország is megelőzte hazánkat e téren. Egy átlagos magyar munkavállalónál már csak a szlovák és román társaik keresnek kevesebbet.Magyarország lakosainak életszínvonala 1993-ban a második legmagasabb, tavaly azonban már a harmadik legalacsonyabb volt hét rendszerváltó kelet-európai ország közül - derül ki az osztrák összehasonlító gazdasági kutatóintézet, a WIIW legfrissebb összesítéséből, melyet a Népszabadság közölt.Nyolc évvel ezelőtt Szlovéniában 570 euró volt a havi átlagbér. Magyarországon ennek kevesebb mint a fele: 253 euró. De ezzel is megelőztük a legtöbb országot a térségben. Horvátországban 1993-ban 205, Lengyelországban 184, Csehországban pedig 171 eurót kerestek havonta átlagosan. A sort Románia zárta, ahol az átlagkeresetek akkor a száz eurót sem érték el.

Következtetés: Nem hogy a térség vezető állama nem lesz Magyarország, hanem a szegényház hátsó szobája felé haladunk.

Kommentárunk: A minden területen mérhető nyomor, lemaradás szerintünk is részben az AmCham-tagok itteni befektetéseinek köszönhető. AMI GO HOME! Köztetek és az oroszok közt mára már csak annyi különbség maradt, hogy az oroszok durván és brutálisan, ti pedig kifinomult módszerekkel, ravaszul teszitek tönkre Magyarországot.
* A fogyás csak nekik természetes.

Vissza